top of page

MareBlue İDA
Çanakkale gibi Türkiye’nin şartları uygun olan bölgelerinde turizm geliştirme kooperatifi çatısı altında, geleneksel mimarinin ve doğal yapının korunduğu çiftlik evleri, dağ evleri veya apart ünitelerden oluşan ekoturizm projeler yapılmaktadır. Doğayı merkezine alan ekoturizm uygulamalarında, bir yandan düşük yoğunluklu ve çevreyle barışık turizm faaliyetleriyle kırsal kalkınma sağlanırken bir yandan da doğanın dengesinin koruması ön planda tutulmaktadır.

 

Ekoturizm esaslarına uygun olarak planlanan MareBlue İDA, Çanakkale ilinde, Assos'a 30 km mesafede, antik çağlarda Lekton olarak bilinen, Türkiye'nin ve Asya kıtasının en Batı uç noktası olan Babakale Köyü'nde yer almaktadır.

 

MareBlue İDA’da antik çağlardan bugüne kadar geçen süreçte kültürel oluşumun bıraktığı izlerin takip edildiği, bölgenin en kıymetli hazinelerinden zeytin ve zeytinyağına sahip çıkılarak kendi arazisinde doğal yöntemlerle üretiminin yapıldığı, ayrıca tek ve iki katlıvillalardan oluşan konaklama birimleri sayesinde de doğa ve deniz ile iç içe yaşamın, rüzgarın ve kuş seslerinin keyfine varıldığı kollektif bir yaşam hedeflenmektedir.

 

MareBlue İDA konum.jpg

MareBlue İDA, Babakale Akliman mevkiinde, sırtını ormana yaslamış, denize bakan tepelik bir konumunda, zeytin ağaçlarının arasında her biri yaklaşık 700 m2 özel bahçeli 26 villa ve MareBlue İDA sakinlerinin yaz-kış beraber vakit geçirebilecekleri yüzme havuzlu, kafeterya ve şömineli etkinlik salonu olan çok özel bir klüp evinden oluşacaktır.

 

A, B ve C tipi villalarda farklı ihtiyaç ve beğeniye hitap eden 3 oda ve 1 salonlu, açık mutfak tasarımlı, ikisi dubleks ve biri tek katlı olmak üzere 3 ayrı kat planı alternatifi sunulmaktadır.

Tip A_Photo - 9_edited.jpg
Tip B_Photo - 2_edited.jpg
Tip C_Photo - 5_edited.jpg
bottom of page