top of page

Hiçbir durağı bu kadar sevmedik...

Babakale'ye doğru giderken yolumuz Ezine, Tavaklı, Kösedere derken Gülpınar'dan geçiyor. Gülpınar, tarihi M.Ö. 2. YY dayanan Apollon Smintheion Kutsal Alanı'na da ev sahipliği yapan ve  MareBlue Babakale'ye sadece 6km mesafede bulunan, çok sempatik bir yerleşim yeri.

Gülpınar'ın içinde, Kocaköy ve Babakale Köyü yol ayrımında, Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi bulunuyor. Lisenin öğrenci ve öğretmenleri bir süre önce deprem nedeni ile hasar gören okul binasının bahçesine yerleştirilmiş konteynerlarda eğitim ve öğretime devam ediyorlar. Hemen lisenin önünde gösterişten uzak ama çok anlamlı bir durak gözümüze çarpıyor;

OĞUZ ATAY DURAĞI...

Lisenin öğrencileri ve değerli öğretmenleri, durağın her yerine 1977 yılında genç yaşında vefat eden oyun yazarı Oğuz Atay'ın hayatı hakkında bilgiler, eserlerinden replikler yazmışlar. Durakta geçen zamanı bir eğitim fırsatına dönüştürme gayretinden ötürü Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini kutluyoruz. Bu durak açık ara bizim en çok sevdiğimiz durak oldu.

''Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler. Ağzına dolar insanın. Sussan acıtır, konuşsan kanatır.'' Oğuz Atay 

Yazılar
Bizi Takip Edin
  • Facebook Classic
bottom of page